GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Koppar 14976057
*
nr 1497 6057
Koppar
med fat 6 delar, Gefle. Diameter: 10-16 cm, höjd: 2-5,5 cm
Kondition: slitage
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 19:45:33
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle koppar svensk keramik svenska keramiker
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:48
*
Koppar
Kondition: slitage
nr 1497 6057
Koppar
med fat 6 delar, Gefle. Diameter: 10-16 cm, höjd: 2-5,5 cm
Kondition: slitage
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle koppar svensk keramik svenska keramiker
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49 -
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:48



